Aprilie Verde, la muzeu

aprilie 23 2024

Aprilie Verde, la muzeu

aprilie 23 2024

Un program special pentru grupurile școlare ce au vizitat muzeul în cadrul activităților din „Săptămâna Altfel” sau „Școala Verde”, în ultima săptămâna de școală a lunii aprilie 2024, a care au participat circa 1.600 de elevi.

Personalul Aquatim din departamentele Comunicare, Cercetare-Tehnologii Noi, Stație Tratare Urseni, Stație Epurare, alături de o echipă de voluntari au îndrumat grupurile de vizitatori, cărora le-au prezentat spațiul, procesul și povestea apei orașului.

Turul ghidat pentru grupurile școlare a durat circa 30-45 de minute, a acoperit cele trei clădri istorice iar conținutul a fost adaptat vârstei. Pentru gestionarea eficientă a fluxului de vizitatori a fost creat un parcurs muzeal temporar, cu deschiderea unor căi de acces suplimentare.

Mulțumim pentru susținere voluntarilor Monica Hărmănescu, Geta Boe, Filip Păunescu, Gabriel Pleșa, Bianca Mură, Bianca Iacob, Ștefania Drăghia, Elena Busuioc, GeorgianTudosie și Daniel Paraschiv!